top of page

JURY

Do zadań Jury Konkursu OKSSa 2021 należało:

 

zakwalifikowanie zgłoszonych prac i ich ocena pod względem spełnienia warunków Regulaminu Konkursu;

ocena merytoryczna i artystyczna zakwalifikowanych prac;

wybór prac do drugiego etapu Konkursu;

przyznanie nagród i wyróżnień;

przygotowanie uzasadnień wyboru zwycięskich prac.

Skład Jury Konkursu OKSSa 2023 zostanie podany

w najbliższym czasie.

Członkowie Jury Ogólnopolskiego Konkursu Sztuki Sakralnej OKSSa 2021:

BP MICHAŁ JANOCHA

Biskup pomocniczy Archidiecezji Warszawskiej, historyk sztuki i teolog, profesor Uniwersytetu Warszawskiego, na Wydziale Artes Liberales,
w komisji Speculum Byzantinum, przewodniczący Rady KEP ds. Kultury i Ochrony Dziedzictwa Kulturowego.

BEATA STANKIEWICZ-SZCZERBIK

Artystka aktywna zawodowo, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu na Wydziale Szkła i Ceramiki; zajmuje się tworzeniem unikatów ze szkła, projektuje i realizuje szkło w architekturze, czego przykładem są witraże w gotyckim kościele św. Macieja we Wrocławiu; stosuje wiele technik szklarskich, jej unikatowe prace znajdują się w zbiorach muzeów państwowych, a także w kolekcjach w kraju i za granicą; laureatka konkursów krajowych
i zagranicznych.

pk_edited.jpg

PAULINA KRAJEWSKA

Autorka ikon i pejzaży, ilustratorka, w 2001 roku uzyskała dyplom na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Grafiki. Jej prace prezentowane są na licznych wystawach, znajdują się w kolekcjach prywatnych w kraju i zagranicą; wykorzystując tradycyjny warsztat, surowość lipowej deski pokrytej płótnem i lewkasem, świeżość ręcznie ucieranych farb, stworzyła własny styl ukazywania fragmentów Starego i Nowego Testamentu. Niewielki format obrazów, prosta forma, świadoma rezygnacja z typowego dla ikon złota wyróżniają prace autorki i zachęcają do przyjrzenia się nieodgadnionemu, boskiemu światu zapisanemu na kartach Biblii i poszukiwania go także w każdym ludzkim sercu.

58_6ba67fc5f8cce14abdb487ad79f473e7.jpg

PROF. DR HAB.
KATARZYNA PODGÓRSKA-GLONTI

Prodziekan Wydziału Architektury Wnętrz i Scenografii na Wydziale Architektury Wnętrz i Scenografii Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, autorka wielu indywidualnych i zbiorowych wystaw, projektów w Polsce i zagranicą; bierze udział w międzynarodowych warsztatach i interdyscyplinarnych projektach artystycznych, prowadziła autorskie zajęcia w Dartington Collage of Arts
w Wielkiej Brytanii, Universidad De Granada w Hiszpanii, w Ecole Superieure Des Beaux Arts De Lyon we Francji, Accademia di Belle Arti Palermo.

PAWEŁ DUSZA

Dyrektor Pałacu Schoena Muzeum w Sosnowcu, architekt, fotograf, muzyk, członek Związku Polskich Artystów Fotografików, student Institutu Tvurci Fotografie w Opavie.

OLGA GRABIWODA

Kuratorka Galerii Współczesnej Sztuki Sakralnej „Dom Praczki” w Kielcach, absolwentka Wydziału Operatorskiego Łódzkiej Szkoły Filmowej, należy do Związku Artystów Fotografików; pracowała w ogólnopolskim magazynie psychologicznym „Charaktery” i w Instytucie Dizajnu w Kielcach, zajmując się działaniami społecznymi oraz kuratorskimi podczas realizacji projektów i wystaw; studiuje filozofię na Uniwersytecie Warszawskim.

DR BOGNA HAMRYSZCZAK-GŁOWACZ

Absolwentka Wydziału Grafiki krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Laureatka m.in. stypendium  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Prezydenta Miasta Krakowa. Wielokrotnie nagradzana przez krajowe i międzynarodowe gremia w konkursach za projekty z zakresu m.in. grafiki, tkaniny artystycznej, projektowania ubioru i architektury. W pracy doktorskiej zajęła się poszukiwaniem tożsamości artystycznej po śladach Boga Stwórcy, czyli biblijną genezą sztuki, oraz przygotowaniem instalacji artystycznej Ruah. Uwielbia eksperymentować w sztuce i bardzo ceni sobie podejście interdyscyplinarne w realizowanych projektach. Obecnie poświęca się macierzyństwu i prowadzeniu z mężem studia graficznego daDio.design.

bottom of page